LIONS QUEST POLSKA

Helena Dobrodziej

Helena Dobrodziej

Absolwentka gdańskiej germanistyki

Nauczycielka języka niemieckiego - X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (1999), potem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Gdańsku (2002), następnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku (2005), obecnie pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego i informatyki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie.

Lubi język niemiecki i jest pasjonatką przekazywania wiedzy i rozwoju umiejętności językowych. Zarządza zespołem wyjątkowych i wymagających uczniów. W pracy musi wykazywać się niesłabnącą kreatywnością, zaangażowaniem oraz umiejętnością radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Jako doświadczony nauczyciel dyplomowany, stara się profesjonalnie przeprowadzać młodzież przez fascynujący, a jednocześnie niełatwy okres ich życia i edukacji.

Wykształcenie:
1994-1995 Uniwersytet Goethego we Frankfurcie nad Menem (roczne stypendium)
kierunek: Kultura krajów niemieckojęzycznych
2000-2002 Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych w Gdańsku (Studia licencjackie) kierunek: język niemiecki
2000-2002 Uniwersytet Gdański (studia magisterskie) kierunek: filologia germańska
2007-2008 Uniwersytet Gdański (studia podyplomowe) kierunek: informatyka

Nagrody dyrektorskie (2008/2012) za pracę i zaangażowanie w pracę z uczniami, list pochwalny od rodziców za dobrze prowadzoną klasę - wychowawstwo.

Pracę z Lions Quest rozpoczęła w 2013 r. Po zdanym w Niemczech, trójetapowym egzaminie na trenera LQ pod okiem specjalisty z Danii – trenera LQ Frĕ Steena rozpoczęła prowadzenie warsztatów ze „Sztuki dojrzewania” najpierw w Poznaniu w dniach 16-18 maj 2014r., potem 24-26 października 2014r. również w Poznaniu. Kolejne warsztaty odbyła w Legnicy w dniach 8-10 maja 2015r., a ostatnie 1-3 kwietnia 2016r. w Ostrówku koło Łochowa. W roku 2017 przebywała na urlopie zdrowotnym, ale teraz wraca do dalszej współpracy z LQ.

Lubi podróże, pływanie, zapach świeżo zmielonej kawy, powieści Stiega Larssona, muzykę U2, Pink Floyd i Herberta Grönemeyera.
Nie lubi: jesiennej szarugi, kminku i złych wiadomości.
Stresują ją: brak czasu na wszystko, co chce codziennie zrobić; fakt, że na świecie jest wiele wspaniałych miejsc, których nie zdążę zobaczyć.
Odstresowuje ją: kontakt z przyrodą, rozmowa z bliskimi, dobra muzyka, spacer z psem;
Najbardziej ceni przyjaźń, bycie z rodziną i poczucie przestrzeni, jakie daje życie nad morzem.

AKTUALNOŚCI
LIONS QUEST
POLSKA

Archiwum

Każde dziecko potrzebuje:
stałej, dobrej relacji z troskliwymi i kochającymi dorosłymi,
bezpiecznego miejsca do nauki i dorastania,
zdrowego startu, by wieść zdrowe życie,
ważnych umiejętności nabywanych w efektywnym i atrakcyjnym procesie nauczania,
poczucia, że jest użyteczne społecznie.
I że jest kochane!

Rick Little twórca Quest International Międzynarodowy autorytet w sprawach młodzieży, założyciel International Youth Foundation
 
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.