LIONS QUEST POLSKA

Agnieszka Balicka

Agnieszka Balicka

Wykształcenie wyższe psychologiczne, studia podyplomowe: terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna

Praca: od 17 lat pracuje jako psycholog szkolny w Szkole Podstawowej w Krakowie, a od dwóch lat również jako psycholog – terapeuta w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Krakowski Ośrodek Terapii”.

Doświadczenia zawodowe zdobywała w: Świetlicy Socjoterapeutycznej, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Socjalizacyjnej Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej. Prowadziła ćwiczenia dla studentów pedagogiki, psychologii oraz nauk o rodzinie na jednej z krakowskich uczelni. Przez dwa lata pełniła funkcję Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji współpracując z dwunastoma krakowskimi szkołami w procesie wspomagania ich rozwoju.

Zainteresowania zawodowe: psychoprofilaktyka i psychoedukacja, promocja zdrowia psychicznego, psychoterapia dzieci i młodzieży, tutoring, doskonalenie kompetencji psychologiczno-pedagogicznych nauczycieli.

Kursy i specjalne uprawnienia: Certyfikat Tutora, Kurs „Psychoterapia Dzieci i Młodzieży. Ujęcie poznawczo – behawioralne”. Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży (Etap Wstępny), Kurs „Nie jesteś sam" - wsparcie nauczyciela w pracy z uczniem z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami psychicznymi, "Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej - szkolenie dla liderów edukacji włączającej", Kurs „Lider Bezpieczeństwa w Szkole”, Szkolenie „Podstawy teoretyczne konstruowania programów profilaktycznych w szkołach”

Wyróżnienia i nagrody: wielokrotnie nagradzana Nagrodą Dyrektora Szkoły, współautorka programu profilaktycznego „Inny nie znaczy gorszy” wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie „Szkoła bez przemocy”

Z programem Lions Quest związana od 2005 roku. Jej senior - trenerem był prof. Steven Dunn ze Stanów Zjednoczonych, a certyfikat trenera uzyskała w 2007 r. Przeprowadziła warsztaty dla nauczycieli w Nysie, Brzegu, Gdyni, Łochowie, Wyszkowie i Nowym Targu. W styczniu 2017 roku uczestniczyła w Lions Quest European Meeting w Finlandii. Obecnie jest zaangażowana w proces ewaluacji programu, którego jednym z nadrzędnych celów ma być uzyskanie rekomendacji zgodnie z systemem rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

Miłośniczka podróżowania i spotkań z ludźmi.

AKTUALNOŚCI
LIONS QUEST
POLSKA

Archiwum

Każde dziecko potrzebuje:
stałej, dobrej relacji z troskliwymi i kochającymi dorosłymi,
bezpiecznego miejsca do nauki i dorastania,
zdrowego startu, by wieść zdrowe życie,
ważnych umiejętności nabywanych w efektywnym i atrakcyjnym procesie nauczania,
poczucia, że jest użyteczne społecznie.
I że jest kochane!

Rick Little twórca Quest International Międzynarodowy autorytet w sprawach młodzieży, założyciel International Youth Foundation
 
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.