LIONS QUEST POLSKA

Korzyści dla nauczycieli

  • podwyższenie kwalifikacji zawodowych
  • poznanie nowych, nowoczesnych narzędzi do atrakcyjnej pracy z wychowankami
  • uzyskanie umiejętności do przekazywania uczniom wiedzy o szkodliwości narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, opartych na najnowszych badaniach
  • poszerzenie kompetencji o tworzenie atrakcyjnych ćwiczeń
  • otrzymanie gotowych scenariuszy do wykorzystania na zajęciach
  • poprawa atmosfery w klasie i szkole
  • budowanie dobrych i trwałych relacji z uczniami
  • poprawa relacji z rodzicami uczniów
  • wymiana doświadczeń między nauczycielami uczestnikami warsztatów, a potem prowadzącymi program.

Udział w warsztatach, w czasie których uczestnicy poznają Lions Quest, służy zapoznaniu ich z zasadami programu i pracy z podręcznikami, będącymi nieodłącznym narzędziem dla nauczycieli w czasie realizacji programu.

 „Dzisiaj po raz pierwszy zastosowałam metody, które poznałam na warsztatach. Była to godzina wychowawcza z cytatem i zabawą na wstępie, potem metaplan na temat bezpośrednio związany z problemami mojej klasy i oczywiście "wyciszacz" (podniesiona ręka). Rewelacja! Klasa, chociaż w zeszłym roku przeszła cykl zajęć z elementami socjoterapeutycznymi była bardzo zadowolona, że znowu dzieje się coś nowego. Dodaje mi to skrzydeł! Na pewno pociągnę to z nimi dalej.

Po południu miałam zebranie z rodzicami. Było to spokojne spotkanie w kręgu, ale co się okazało... Wytworzyła się tak sprzyjająca atmosfera, że rodzice zaproponowali kolejne spotkania, właśnie dla nauczenia się czegoś nowego, wymiany doświadczeń, itd. Od grudnia zaczynamy więc Klasową Akademię Wspierania Wychowania. Chęci są, entuzjazm i wiara, że razem będzie nam łatwiej. To wszystko zasługa warsztatów „Sztuki dojrzewania” i naszej instruktorki, która tak umocniła mnie swoimi zajęciami.”

Małgorzata Kryś
nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy

AKTUALNOŚCI
LIONS QUEST
POLSKA

Archiwum

Każde dziecko potrzebuje:
stałej, dobrej relacji z troskliwymi i kochającymi dorosłymi,
bezpiecznego miejsca do nauki i dorastania,
zdrowego startu, by wieść zdrowe życie,
ważnych umiejętności nabywanych w efektywnym i atrakcyjnym procesie nauczania,
poczucia, że jest użyteczne społecznie.
I że jest kochane!

Rick Little twórca Quest International Międzynarodowy autorytet w sprawach młodzieży, założyciel International Youth Foundation
 
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.