LIONS QUEST POLSKA

LCIF

Lions Clubs International Foundation (LCIF ) - Fundacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions powołana została w 1968 roku decyzją Lions Clubs International  (LCI) – Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, czyli największej pozarządowej, filantropijnej organizacji humanitarnej o światowym zasięgu.

Zadaniem Fundacji jest wpieranie projektów, w które angażują się Lioni w 208 krajach. Finansowanie otrzymują zarówno projekty na rzecz lokalnych społeczności, jaki i te o zasięgu globalnym.

LCIF pozyskuje środki z darowizn Lionów, współpracujących z nią innych organizacji, korporacji, rządów oraz osób indywidualnych. Koszty funkcjonowania Fundacji pokrywane są wyłącznie z odsetek uzyskanych z lokat bankowych, na których czasowo przechowywane są otrzymywane darowizny.

Dzięki partnerstwu z innymi organizacjami m.in. Światową Organizacją Zdrowia (WHO – ochrona wzroku najmłodszych), The Carter Center (noblisty i b. prezydenta US  Jimmy’ego Cartera - walka ze ślepotą rzeczną w Ameryce Południowej i Afryce), Fundacją Billa i Melindy Gates (szczepienia dzieci w krajach trzeciego świata) czy z organizacją Olimpiady Specjalne (program badań wzroku i słuchu niepełnosprawnych sportowców) – Lioni docierają z pomocą do znacznie większej liczby potrzebujących. 

Najważniejsze obszary zaangażowania globalnego LCIF:

  • pomoc ofiarom katastrof i kataklizmów: huragan Kathrina, tsunami w Japonii i Tajlandii, trzęsienie ziemi
  • w Nepalu
  • wsparcie młodzieży: Lions Quest – program profilaktyczno-wychowawczy, a także budowa szkół i ośrodków młodzieżowych
  • walka o wzrok: SightFirst – badania, leczenie i operacje oczu, budowa szpitali okulistycznych, wyposażenie w okulary, leczenie zaćmy u dzieci, retinopatii cukrzycowej, ślepoty rzecznej, jaskry dziecięcej, jaglicy (trachoma), badanie i leczenie wzorku najmłodszych
  • zaspokajanie potrzeb humanitarnych w krajach trzeciego świata: walka z chorobami (odrą i cukrzycą), badania i leczenie wad słuchu, pomoc niepełnosprawnym.

Od powstania LCIF przyznała 13 000 grantów na realizację projektów lioneskich w wielu krajach świata na łączną kwotę przekraczającą 1 mld USD.

Zobacz więcej

https://youtu.be/CP19cSpoQiY    

http://www.lcif.org/EN/resources/coordinator-center/club-lcif.php

 

 

 


AKTUALNOŚCI
LIONS QUEST
POLSKA

Archiwum

Każde dziecko potrzebuje:
stałej, dobrej relacji z troskliwymi i kochającymi dorosłymi,
bezpiecznego miejsca do nauki i dorastania,
zdrowego startu, by wieść zdrowe życie,
ważnych umiejętności nabywanych w efektywnym i atrakcyjnym procesie nauczania,
poczucia, że jest użyteczne społecznie.
I że jest kochane!

Rick Little twórca Quest International Międzynarodowy autorytet w sprawach młodzieży, założyciel International Youth Foundation
 
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.